• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
23 Temmuz, Cumartesi


Özel Harekat’ta 4 Başkan Yardımcısı 47 polis şehit

Eurasia Diary
A- A A+

TSK içindeki bir gurJandarma Genel Komutanlığı, TRT ve Zırhlı Birlikler Komutanlığı’na dönük operasyon hazırlığı yapan özel tim mensupları F-16’larca vuruldu. Sorti yapan savaş uçaklarının attığı füzeler nedeniyle Özel Harekat Daire Başkanlığı yerle bir oldu. Çeşitli rütbelerde 47 özel harekatçı şehit oldu. Belki de saldırıda şehit düşen polisler arasında Erdoğan ile Hulusi Akar’ın ziyaretinde onları karşılayanlar da var…

ozel-harekat-ic

 

FOTO: Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki ziyaretinde birlik mesajları vererek  “Hepsinden önemlisi, kutsallarımıza el uzatmaya teşebbüs edenlere bunun hesabını soracak olan sizler varsınız. Sizlerin gözlerine baktığımda; kefeni niyetine giydiği beyaz elbisesiyle öne atılan Alparslan'ın ordusundaki cengâverlerin azmini görüyorum. Sizlerin yüzüne baktığımda; dünyanın en büyük cihan devletini kuran Osman Gazi'nin alplerinin cehresindeki aydınlığı görüyorum. Burada, karşımda; ‘Bir hilal uğruna Yarab ne güneşler batıyor' denilen o güneşin battığı Çanakkale'deki kahramanların inancını ve tevekkülünü görüyorum. Sizlerdeki bu inanç, bu azim, bu kararlılık olduğu sürece, evelallah bu ülkeyi kimse parçalayamaz, bu milleti kimse bölemez, bu devleti kimse yıkamaz. Bu ezanları kimse dindiremez. Allah yar ve yardımcınız olsun. Rabbim yüreğinize, bileğinize kuvvet versin ” demişti.

4’Ü BAŞKAN YARDIMCISI

Operasyona çıkma planı sırasında gerçekleşen hava saldırısında Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy’a bir şey olmazken, Aksoy’un 4 Daire Başkan Yardımcısı’nın şehit olduğu öğrenildi. Özel Harekat Üssü’nde 50’nin üzerinde polisin yaralandığı ve şehit sayısının 60’ı bulabileceği tahmin ediliyor.

FOTO: DHA

 

FOTO: DHA

KARŞILIK VERİLEMEDİ

SÖZCÜ’nün ulaştığı bir özel harekat polisi, “Darbecileri bertaraf edecek operasyonun detaylarını yaptığımız toplantıda görüştük. Daha sonra hazırlanılan plan çerçevesinde timlerin nerelere sevk edileceği tespit edildi. Arkadaşlarımız silah ve teçhizatlarını kuşanıp operasyona yollamak için Cobra ve Akrep’lere binmek istedikleri anda iki F-16 savaş uçağı Daire Başkanlığını füzelerle vurdu. Elimizdeki silahlarla karşılık verme imkanımız bile olmadı. Sadece ağır makinalı tüfekle ateş edebildik. Savaş uçakları bombalayıp ayrıldı” dedi.

FOTO: DHA / Özel Harekat Dairesi'ne yapılan baskında pırıl pırıl 47 vatan evladımız şehit düştü.

 

FOTO: DHA / Özel Harekat Dairesi’ne yapılan baskında pırıl pırıl 47 vatan evladımız şehit düştü. O binadan geriye ise bu görüntüler kaldı.up askerin düzenlediği darbe girişiminde en büyük zayiatı Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı verdi. Tank ve savaş uçaklarıyla yoğun bombardımana tutulan o binayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Org. Hulusi Akar beş ay önce ziyaret etmişti.

 

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye