• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
16 Aralık, Cuma


Putin: Trump'la her an bir araya gelmeye hazırım

Siyaset

A- A A+

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'la her an bir araya gelmeye hazır olduğunu söyledi. Putin, Rusya'yla ilişkilerin normalleşmesi için çağrı yapan Trump'ı bu konuda desteklememelerinin de imkansız olduğunu belirtti.

Tokyo'ya 15-16 Aralık'ta gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Japon Nippon televizyonu ve Yomiuri gazetesine röportaj veren Putin, "Trump'la bir araya gelmeye gelince, sanırım, seçilmiş başkana yönetimi oluşturması ve göreve gelmesi için zaman vermek gerekiyor. Biz her an bir araya gelmeye hazırız. Bizim açımızdan hiçbir problem yok" dedi.

"ABD'nin seçilmiş başkanı ilişkilerimizin normalleşmesi için çağrı yapıyor. Bunu desteklemememiz imkansız" diye devam eden Putin, "Kendi payımıza düşeni yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

'TRUMP'IN 'AMERİKA'YI NASIL DAHA GÜÇLÜ YAPACAĞINI' GÖRECEĞİZ'

Putin, Trump'ın seçim kampanyasında kullandığı 'Amerika'yı yeniden güçlü yap' sloganına ilişkin bir soru karşısında da şunları söyledi: "Trump'ın, bu tezinin içini nasıl dolduracağını anlamamız gerekiyor. Burada işbirliğimizin gelişmesi karşısında bir problem olmayacağını umuyoruz."

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...