• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
23 Ocak, Pazartesi


Trump yemin törenine hazırlanıyor - VİDEO

Siyaset

A- A A+

Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkanlık yemin törenine saatler kala üç gün sürecek kutlamalar da başladı. Başkent Washington görevi devralacak Donald Trump için düzenlenen kutlamaların, konserlerin ve havai fişek gösterilerinin baş sahnesi oldu. Kutlamalara katılımın beklenilenden düşük olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Trump ise birlik mesajı verdi:

“Havanın güzel olup olmayacağı ya da sağanak yağmur yağıp yağmayacağı açıkçası umurumda değil. Benim için hiç farkı yok. Ama güzel bir gün olacağını hissediyorum. Beni destekleyeceksiniz ama aslında ben size destek çıkacağım çünkü yaptığınız o kadar özel bir şey ki. Dünyanın her yerinde bundan bahsediliyor. Her yerinde.”

Yeni Başkan anısına organize edilen konserlere birçok ünlü isim katılmadı. Angelina Jolie’nin babası aktör Jon Voight ya da country müziğin Amerika’daki ünlü ismi Toby Keith milliyetçi çizgilerin ön planda olduğu kutlamalarda göze çarpan isimlerdi.

Yemin törenlerinden önce tüm seçilmiş başkanların ve yardımcılarının yaptığı gibi Trump ve Mike Pence de Arlington mezarlığındaki meçhul asker anıtına çelenk bırakmayı ihmal etmedi.

Euronews

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...