• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ocak, Cuma


Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Meclis'te görüşmesi sonrası ilk açıklama

Siyaset

A- A A+

Anayasa görüşmelerinin ikinci turu başlamadan önce muhalefette kritik görüşme gerçekleşiyor. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu bir araya geldi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun odasının kapısının önünde karşıladı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıya kurmaylar da alınmadı.

Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören Anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur görüşmelerinin başlayacağı gün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Saat 12.00'de başlayan Bahçeli'nin Meclis'teki makamında gerçekleşti. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun kapısının önünde karşıladı. Görüşme basına kapalı gerçekleşti, kurmaylar da içeriye alınmadı. İki liderlerin görüşmesi 43 dakika sürdü.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu buluşma sonrası, "Bugünlerde benim şahsen görüşmeye ihtiyacım vardı. Lütfedip kabul ettiler. Anayasa değişikliği ile ilgili kaygılarımı paylaştım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun talep ettiği görüşme öncesinde Bahçeli, Twitter hesabından CHP'nin anayasa görüşmelerindeki tutumuna yönelik sert mesajlar vermişti. Dün Meclis'te partisinin grubunu toplayan CHP lideri, Bahçeli'nin sözlerinin hatırlatılması üzerine randevunun iptal edilmeyeceğini belirterek, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" demişti.

Görüşme, Başbakan Binali Yıldırım'a da sorulmuş, Yıldırım, "Bu görüşmeyle ilgili görüşüm yok. Ne konuşacaklar bilmiyorum. 1. tur oylama tamamlandı. Ama Sayın Bahçeli'nin açıklamasından ne konuşulacağı belli oldu" değerlendirmesinde bulunmuştu.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...