• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ocak, Cuma


Trump: Merkel feci bir hata yaptı

Siyaset

A- A A+

ABD başkanlığını bu hafta devralacak Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sığınmacı politikasını eleştirerek, "Merkel sığınmacıları ülkesine alarak feci bir hata yaptı" dedi.

İngiliz The Times gazetesine konuşan Trump, Merkel'e büyük saygı duyduğunu söyledi ancak Merkel'in 1 milyondan fazla sığınmacıyı Almanya topraklarına kabul etmesini eleştirdi. Trump, "Bence Merkel tüm bu sığınmacıları ülkesine alarak feci bir hata yaptı. Kimse bu insanların nereden geldiğini dahi bilmiyor. Yani bence Merkel feci bir hata yaptı, kötü bir karar aldı" dedi.

Trump ayrıca, "AB, Almanya'nın aracı oldu" yorumunda bulundu.

'ARI KOVANINA ÇOMAK SOKTUK'

Bu arada Trump, Irak'ın işgaliyle ilgili de "Muhtemelen ülkemiz tarihinin en kötü kararıydı. İşgal, arı kovanına çomak sokmaktı" dedi. Trump ayrıca Afganistan'daki durumun kötüye gittiğini ve Musul'u tekrardan ele geçirme girişimlerinin de felakete dönüştüğünü söyledi.

Trump, ABD'nin sınırlarının kuvvetlendirilmesi çerçevesinde ise gelecek pazartesi birkaç düzenlemenin imzalanacağını belirtip bu kapsamda Avrupa ülkeleri vatandaşlarının ABD'ye girişine sınırlamalar getirilebileceğini kaydetti.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...