• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
22 Aralık, Perşembe


Şener Mengene: "Küresel güçlerin amacı Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak" - Özel

Röportaj

A- A A+

Eurasia Diary, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Eğitim ve Strateji Bakanı-Strateji Enstitüsü Kurucu Genel Başkanı Şener Mengene ile Türkiye’de baş veren patlamalar ve bunda PKK’nın rolü hakkında özel röportaj yaptı. Mengene, özellkle ABD'nin yaşanan patlamadan önce uyarılarıyla ilgili konuştu. İşte o röportaj:

Eurasia Diary: Her defa Türkiye’de patlama oldukdan iki gün önce ABD Türkiye’yi tehlikesizlikle ilgili uyarıyor.  PKK’nın amacı nedir ve ABD bu uyarıları nasıl yapıyor?

Şener Mengene: Küresel güçler, terör örgütleri üzerinden vekâlet savaşları ile Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak ve kanseri gösterip sıtmaya razı etmek istiyorlar.

Türk milleti terörle terbiye edilebilecek bir millet değildir. Bütün küresel güçler ve maşaları olan terör örgütleri bunu böyle bilmelidir. PKK, Kürt kimliğini kullanarak militan toplayan uluslararası kaçakçılık ve narkoterör bir taşeron örgüttür. Kimin işi düşüyorsa ona hizmet ediyor ama mutlaka sonu gelecek ve yok edilecektir.

Türk milleti on bin yıldır büyük badireler atlatarak yoluna devam etmektedir.

Eurasia Diary: ABD Türkiye’den önce patlama olacağını nereden biliyor ve uyarılardan sonra neden terör eyleminin karşısı alınamıyor?

Şener Mengene: 1550 yılında ve Kanuni devrinde değiliz. Bütün dünyayı bir anda karşımıza alamayız. Küresel ve bölgesel dengeleri gözeterek hiçbir gruba ait olmayarak, kazanımlar elde etmeliyiz. Düşmanımızın düşmanını dost edinmeden sadece devlet ve millet çıkarları noktasında işbirliği yapabiliriz.

Terör ile mücadele ve Terörizmle mücadele farklıdır. Terör ile mücadele kolluk kuvvetlerinin, Terörizm ile mücadele siyasetin, bürokrasinin, diplomasinin ve diyanetin görevidir.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...