• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
1 Kasım, Salı


Ukrayna "Eurovision 2017" şarkı yarışmasına nasıl hazırlanıyor? - Özel - VİDEO

Eurasia Diary
A- A A+

Bakü'de yayımlanan "Avrupa devleti-Ukrayna'ya kalbini aç" turizm projesinin koordinatörü Marina Hariton, Ukrayna'da turizm ve "Eurovision-2017" hakkında Eurasia Diary'nin sorularını yanıtladı.

Eurasia Diary: "Avrupa devleti Ukrayna'ya kalbini aç" turizm projesinin Bakü'de gösterisi oldu. Ukrayna'da yabancı turistlere neler öneriyorsunuz?

M. Hariton: Her şeyden önce, biz Ukrayna'nın imkanlarını içeren profesyonel turizm firması açmayı öneriyoruz. Tüm bunlar geniş kapsamlı etkinliklerin "Eurovision-2005" ve "EURO-2012" sonucunda meydana geldi. Bugün Ukrayna, turistlerin, turist pazarının karşılanmaıs için Avrupa'nın en iyi alanlarından biridir.

Eurasia Diary: 2012 yılında Avrupa futbol Şampiyonası'nın başarıyla yapılmasından sonra Ukrayna cazip turizm imkanlarının pozitif imajını pratik olarak yeniden biçimlendirmeyi başardı. Sonuçta 2012-2013 yılları arasında Ukrayna ilk kez uluslararası turizm istatistiklerine ve kılavuzlar listesine düştü. Şu anda Ukrayna turizmini hangi problemler rahatsız ediyor?

M. Hariton: Biz artık krizi geride koyduk. Şimdi Ukrayna gelişiyor. Biz, Lviv Convention Bureau, Kyiv Convention Bureau, Odessa Convention Bureau'ya çok minnettarız. Şehir valileri her şehre uygun uluslararası sergiler gerçekleştiriyorlar.

Eurasia Diary: Mayıs'ta Kiev'de düzenlenecek uluslararası şarkı yarışması olan Eurovision-2017'den neler bekliyorsunuz? Ülke turistlerin akınına nasıl hazırlanıyor?

M. Hariton: Ülke çok aktif hazırlanıyor. Bizde dört şehir Eurovision'u düzenleme hakkını kazanmak için mücadele veriyordu. Bu önemli olgudur. Hiçbir zaman böyle mücadele olmamıştı. Her şehir galip olmak istiyordu. Kiev galip geldi. Kiev, şüphesiz, turistlerin akınını bekliyor. Ama, sadece Eurovision'un düzenlenmesi sırasında turistleri başkentle tanıştırmak istemiyoruz. Kiev için bu bir platformdur. Bu platform aracılığıyla misafirlere Ukrayna'nın sadece Kiev'den oluşmadığını göstermek istiyoruz.

Bugünkü etkinliğimizin misyonu şudur, biz yarışmalar aracılığıyla tüm Ukrayna'yı tanımaya çağırıyoruz. Ukrayna çok kompak ve ilginçtir, bu tamamen mümkündür. Bir konsere gelerek, 3-4 gün boyunca ülkeyi gezmek mümkündür. Eurovision'un amacı sadece Kiyev'i değil, aynı zamanda tüm Ukrayna'yı tanıtmak, göstermektir.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye