• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
5 Haziran,


"Bu takımın kaptanı olmaktan şeref duyuyorum" - Franz Beckenbauer ile röportaj

Eurasia Diary
A- A A+

Efsanevi Alman futbolcu Franz Beckenbauer Eurasia Diary’nin sorularını cevaplandırdı.

Beckenbauer, Milan’dakı 2016 UEFA Şampiyonlar Ligi final karşılaşması zamanı verdiği röportajda, uluslararası turnuvalarda çocukları daima desteklemeye hazır olduğunu söyledi.

O, Gazprom  şirketine, onların yardımları sayesinde oluşturulan uluslararası çocukların Sosyal Program Dostluk Futbolu projesine göre  teşekkür etti.

Böyle turnuvalara destek vermeye her zaman hazırım ve burada yer ettiğime göre de çok mutluyum. Bu yüzden de Gazprom'a minnettarım.

Beckenbauer "Bugünün yükselen nesli geleceğimizi bir tam olarak oluşturabilecek,” diye ekledi.

Arkadaşlık, eşitlik, adalet, sağlık, barış ve sadakat gibi kavramların desteklenmesini sağlayan Dostluk Futbolu gibi projelerle gençler gerçekten dünyayı daha iyiye doğru değişebilir.

Hiçbir devlet veya coğrafi sınır tanımayan dünyanın en popüler sporu olan futbol gibi dünyanın en özel sporudur. Dünya futbolunun yıldızları böyle teklifleri memnuniyetle karşılıyor ve onların

katılımı başarının garantisidir.

Projenin Büyükelçisi Beckenbaur ayrıca, böyle muhteşem bir takımın kaptanı olmaktan da şeref duyduğunu sözlerine ekledi.

Çocukların Milan'da kazandıkları karşılıklı saygı, hoşgörü, ve dürüstlük onlara bundan sonraki hayatlarında yardımcı olacak.Futbolun dünyayı tamamen değişeceğini söylemesem de

kuşkusuz onu daha iyi bir yere çevirecek.