• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
9 Temmuz, Cumartesi


Türkiye Rusya'da yeniden 1 numara

Eurasia Diary
A- A A+

Rusya'dan Türkiye'ye 7 Temmuz'da başlayacağı açıklanan charter uçuşlara yoğun ilgi gösteren Ruslar, Türkiye'yi yeniden 1 numaralı destinasyon yaptı.

Dün gece Antalya uçuşlarını satışa çıkaran Rus tur operatörü Anex Tour, biletlerin çok kısa bir süre içinde tükendiğini duyurdu. İlk charter uçuşun 7 Temmuz'da düzenleneceği belirtilen açıklamada, yoğun ilgi nedeniyle taleplerin karşılanamadığı ve Rus turistlerin yeni charter uçuşları için ön kayıt yaptırdığı ifade edildi.

YANDEX: TÜRKİYE 1 NUMARA HALİNE GELDİ

Öte yandan dünya genelindeki birçok destinasyon için tur paketlerinin sunulduğu Yandex.Travel sitesinde, uygulanan seyahat yasağının kaldırılmasının ardından Türkiye'nin Rusya’da bir numaralı destinasyon haline geldiği belirtildi.

RUSYA TUR OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ: TURİSTLERİ TARİFELİ UÇAKLARLA GÖNDERMEYE BAŞLADILAR

Bu arada Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Dmitriy Gorin, tur acentelerinin Rus turistleri tarifeli uçaklarla Türkiye'ye göndermeye başladığını söyledi.

Moskovskiy Komsomolets gazetesine konuşan Gorin, yasakların yüksek turizm sezonunun birinci gününde kaldırıldığına dikkat çekerek, iki ay içinde satışların normale dönebileceğini, özellikle ağustos ve eylül aylarında satışlarda patlama yaşanabileceğini kaydetti.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye