• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
19 Ekim, Çarşamba


Birol Güven: 'Aşırı gerçekçi bir film yaptık'

Eurasia Diary
A- A A+

Bugüne kadar yapımcı olarak birçok projeye imza atan Birol Güven, sıra dışı hikayesiyle dikkati çeken "Pamuk Prens" filmini, 7 Ekim'de sinema izleyicisiyle buluşturacak.

En çok izlenen televizyon dizilerinden, "Çocuklar Duymasın", "Ayrılsak da Beraberiz" ve "Seksenler"e imza atan Güven, "Dersimiz Atatürk" ve "Mandıra Filozofu" gibi filmlerin ardından, başrolünü Tamer Karadağlı'nın oynadığı "Pamuk Prens"le, yapımcılığını üstlendiği filmlere yenisini ekledi.

Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, filmin sürprizlerle dolu sıra dışı bir hikayesi olduğunu ve ortaya çok komik, eğlenceli bir iş çıktığını söyledi.

Başrolünde, daha önce birlikte çalıştıkları Karadağlı'nın rol aldığını kaydeden Güven, "Çok fazla gerçek bir film. Ben de oynuyorum filmde ama ben de bir yapımcıyı oynuyorum. Kendimi oynuyorum aslında. Ailece oynuyoruz. Benim eşim de oğlum da kızım da oynuyor. Tamer'in kızı, eşi, herkes oynuyor. Biraz dünyada da eşi benzeri olmayan, bunu iddialı bir şekilde söyleyebiliriz, aşırı gerçekçi bir film yaptık." diye konuştu.

Herkes kendisini oynuyor

Birol Güven, filmdeki tüm oyuncuların kendisini oynadığının altını çizerek, şu bilgileri verdi:

"İçeride bir oyun yok. Oyunculuk yok ve oyuncu olarak filme katılan bir kişi de yok. Senarist ve yönetmen arkadaşlarımız oynuyor. Biraz böyle kendi gerçekliğimizi anlatıyoruz. Zaten gerçeğin peşindeyiz. Kurgudan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyoruz. Çünkü dünyadaki hiçbir şey, gerçek kadar ilginç değildir. Artık kurgudan sıkıldı insanlar. Hikayeler bir senaristin hayal gücü. Hep bir senaristin hayal gücüne dayanıyoruz. Halbuki hayatta öyle güzel filmler var ki biz onlardan birini anlatmaya çalıştık."

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye

AA