• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
9 Ağustos, Salı


Moskova metrosunda her gün bir konser - VİDEO

Eurasia Diary
A- A A+

Dünyanın en eski ve mimarisiyle en güzel metrolarından olan Rusya'nın başkenti Moskova'daki metro hattında 'Metroda Müzik' projesi çerçevesinde her gün farklı bir konser veriliyor.

Moskova metrosunun sanatsal güzelliğine şimdi de müzik eklendi. 25 Mayıs’ta başlanılan 'Metroda Müzik' projesi kapsamında metroda çeşitli türlerde konserler düzenleniyor.

​Proje ile metroda seçilen 30 müzik grubu konser veriyor. Amaç ise farklı müzik türleri, tarzlar ve insanlar arasında bir sentez yaratmak.

Tamamen canlı performanslardan oluşan bu müzik ziyafeti için yerli halk ve turistlere de ayrıca metronun internet sitesinde bir program sunuluyor.

Halihazırda Mayakovskaya, Kurskaya ve Vıystacoçnaya istasyonlarında sahneler yer alıyor ve diğer istasyonlarda da aynı uygulamaya geçilmesi planlanıyor.

​Proje ile yolcuların müzik konusundaki ufuklarının genişlemesi, ruhlarının beslenmesinin yanı sıra ve müzisyenler de kendilerini tanıtma imkânı buluyor.

 

Друзья, спасибо что снимаете нас на видео и фотографируете. Мы успеваем только играть ;) Г.Свиридов - Вальс #вальс #свиридов #музыкавметро #брассквинтет #brassquintet #trumpet #труба #духовойквинтет #музыка

Une vidéo publiée par New Life Brass (@newlifebrass) le

 

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye