• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
9 Ağustos, Salı


Karayip Korsanları aktörü YPG'ye katıldı - IŞİD'le savaşacak

Eurasia Diary
A- A A+

Geçen yıl Hollywood'daki aktörlük kariyerine ara verip Suriye'de IŞİD'le savaşmaya giden İngiliz aktör Michael Enright, Hollywood'daki kariyerini noktaladığını, bir süre YPG ile birlikte terör örgütüne karşı savaşacağını belirtti.

Daha önce 'Karayip Korsanları' serisinde Johnny Depp ve 'Gece Gündüz' filminde Tpom Cruise ile birlikte rol alan İngiliz aktör Michael Enright (52), geçen yıl terör örgütü IŞİD'in yaptıklarına katlanamayarak Suriye'ye gitmiş ve cephede savaşmıştı. YPG tarafından askeri eğitim alan ve Sincar dağlarında savaşan ünlü aktör geçtiğimiz aylarda İngiltere'nin Manchester kentinde yaşadığı evine geri dönmüştü.

michael-enright-YPG

BU KEZ RAKKA'YA GİTTİ

İngiliz Channel 4 News kanalının görüştüğü Enright, geçtiğimiz günlerde Suriye'ye ikinci kez geçiş yaptı. Kariyeri boyunca aksiyon filmlerinde hareketli sahnelerde rol alan Enright, bu kez Rakka'ya gitti. Telefonla kanala röportaj veren Enright, YPG militanları ile çok iyi anlaştığını ve 'tecavüzcü' diye nitelendirdiği terör örgütü mensuplarıyla savaşmakta kararlı olduğunu söyledi.

'ONLARI GÖRDÜĞÜM YERDE ÖLDÜRECEĞİM'

IŞİD'in kalesi oılarak bilinen Rakka'yı geri alacaklarını söyleyen Enright, "Onları tamamen yok etme, gördüğüm yerde öldürme noktasına geldim" dedi.

YPG'DEN HER TÜRLÜ EĞİTİMİ ALDI

Geçen yıl bazı Kürt ve Arap televizyon kanallarının kendisiyle röportaj yaptığı Enright, YPG militanlarından fiziksel dayanıklılık eğitiminin yanı sıra gözleri bağlı bir halde Kalaşnikof söküp monte etmeyi öğrendiğini, diğer savaşçılar gibi üzerinde üniforması, yanında tüfeğiyle uyuduğunu söylemişti. Enright, bazı diğer Batılı savaşçıların ise yaşı ileri olduğu için kendisini eleştirdiğini ve zaman zman dışlandığını, ancak kararlılığından bir şey eksilmediğini de anlattı.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye