• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
29 Temmuz, Cuma


Suriye ordusu stratejik boru hattını IŞİD’den geri aldı - VİDEO

Eurasia Diary
A- A A+

Suriye ordusu Bedia bölgesinde bulunan, IŞİD’in kontrolündeki bir boru hattı üzerindeki stratejik noktaları geri aldı.

Suriye ordusu ve milis güçler, Selamiye bölgesinin doğusuna doğru ilerleyişlerini sürdürerek IŞİD’in kontrolünde tuttuğu bir boru hattı üzerindeki stratejik noktaları ele geçirdi.

 

IŞİD militanlarının Palmira ve Sukhnah’tan çıkarılmasının ardından Selamiye’nin doğusundaki yolların açılması için çatışmalar da şiddetlendi. Bu arada Suriye askerleri, çok sayıda IŞİD militanının bulunduğu Uqayribat bölgesindeki köylere operasyon düzenlemek için düğmeye bastı.

‘CANLI BOMBA SALDIRILARI SURİYE ORDUSU TARAFINDAN ENGELLENDİ’

Sputnik’e konuşan yerel bir kaynak da Suriye ordusunun IŞİD’i Selamiye’de yenilgiye uğrattığı ve örgüt militanların Tat At Tut, Mufakker, Aqarib ve Ayna köylerinden ayrıldığını söyledi.

Suriye ordusu stratejik boru hattını IŞİD’den geri aldı

Suriye ordusu stratejik boru hattını IŞİD’den geri aldı

IŞİD’in Bedia yakınlarına dört intihar bombacısı gönderdiğini de doğrulayan kaynak, bu saldırı girişimlerinin Suriye ordusu tarafından engellendiğini de belirtti. Kaynak ayrıca, IŞİD’in Palmira yenilgisinin ardından yeniden gücünü toplamaya çalıştığı El Mufakker ve Akareb köylerindeki boru hattı üzerindeki stratejik noktalara gitmek üzere olan dört aracı etkisiz hale getirdiğini kaydetti.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye