• DüNYA
 • ÇATışMALAR
 • ANALITIK MERKEZ
 • UZMAN GöRüşü
 • RöPORTAJ
 • SIYASET
 • EKONOMI
 • TOPLUM
 • KüLTüR
 • SPOR
 • KüTüPHANE
 • EN
 • RU
 • TR
 • عربي
 • AZ
8 Ocak,
günün haberi
4 eski komutana ağırlaştırılmış müebbet istemi
Şehit Mehmetçiklerin kardan heykellerine yoğun ilgi - FOTO GALERİ
'Benim değil, Fethi abinin heykeli dikilmeli'
Giresun'dan üç kıtaya "fındık kıran" ihracatı
Sosyal medyadan Cumhurbaşkanına hakarete tutuklama
Başbakan Yıldırım: Sincar'ın terörden temizlenmesi için gereken yapılacak
İstanbul Modern 2016'da 520 bin ziyaretçiyi ağırladı
Perde 1,3 milyon seyirci için açıldı

BİZ KİMİZ?

Modern dünyada terrör, savaş, işsizlik, açlık, iç savaşlar, iklim değişikliği ve bu gibi sorunlara karşı mücadele etmektedir. Bu konularla ilgili kamuoyunu bilgilendiren global medyanın rolu her gün biraz daha artmaktadır.

Bu anlamda medya insan ihtiyaçlarını kalite olarak objektif ve operatif haberlerle görüştürmek için hazır olmalı. Başlıca olarak, objektif basın kaynaklarının azlığı milletler arasında  bilgi boşluğu ve anlaşmazlık yaratmış.

Amacımız Avrasya mekanında böyle bir sitenin yaratılması ve dünyada mevcut olan bu boşluğu kapatmaktan ibaret. Uluslararası Avrasya Basın Fonunun Avrasya bölgesinde başlıca yönlerini dikkate alarak, şimdi bu analitik bilgi sitesinin yaratılması gerekir.

Site barışın ve sabitliğin çağırışçısı olacaktır. Başlıca vazifemiz geniş kitleye ulaşmak, dengeli bilgi ve analiz verecek ve başlıca rol alacak analitik bilgi sitesinin yaratılmasıdır.

Başlıca fonksiyonlara büyük Avrasya bölgesinde sosyal-ekonomik ve kültürel mirasın daha iyi öğrenilmesi için doğru fikrin geliştirilmesine yardım etmek amacıyla bölgesel gerçeklerin yurtdışı ülkelerde gösterilmesi de aittir.

Avrasya Günlüğünün faaliyyet alanları aşağıdakilerdir:

- Uluslararası kurumun gündemi hakkında olaylarla bağlı gerekli bilgi ve haberlerin toplanması ve rakamsal yollarla okuyuculara iletilmesi.

- Tanınmış ve önemli insanlarla röportaj. Yabancı uzmanların fikirlerini öğrenmek ve onlara farklı konularla ilgili tartışma için sanal arenalar vermek.

- Bölgesel milletlerin maddi-kültürel değerlerin tebliği.Kurucu

Umud Mirzeyev
Umud Mirzeyev, UABV Başkanı, Uluslararası Basın Enstitüsü'nün (UBE) Yönetim Kurulu üyesi ve Uluslararası Barış Bürosu'nun (UBB) Yüksek Konsey üyesidir. O, aynı zamanda Azerbaycan Basın Konseyi Başkan Yardımcısı ve Avrasya Medya Ağı'nın kurucusudur.

 

Baş editör

Ayaz Mirzayev
Ayaz Mirzayev, uzun yıllar ulusal ve uluslararası medya kuruluşları ile çalışma deneyimine sahip üst düzey bir medya mensubudur. Azerbaycan'da önde gelen TV kanallarında çalışmış araştırmacı ve veri gazetecisi olarak, sosyo-politik konuların analizini gerçekleştiriyor. Mirzayev şu an, Azerbaycan Gazeteciler Ağı Birliği’nin Başkanı’dır

 

Güngör YavuzaslanTürkiye Bürosu Şefi
Güngör Yavuzaslan, İstanbul'da yaşayan önde gelen gazeteci. O, bir takım araştırma dergileri ve diğer yayınların yazarı. Güngör, Türkiye ve Yakın Doğu konusunda uzman.

 

Basim El NadiMısır Bürosu Şefi
Basim El Nadi, bağımsız gazeteci, çeşitli konulara dair yazılarda geniş deneyime sahip. O, yerel ve uluslararası alanda faaliyet gösteren Yakın Doğu siyaseti konusunda uzman.

 

Viktor Kaspruk – Ukrayna Bürosu Şefi
Viktor Kaspruk, politika bilim adamı, uzman analizci ve gazeteci. O, Ukrayna ve uluslararası politika konusunda 2300’den fazla yazıya sahip.

 

Serge Matsko – ABD Bürosu Şefi
Serge Matsko, gazetecilik ve edebiyat konusunda çok büyük deneyime sahip ve uluslararası ilişkiler konusunda önemli uzman analizcidir.

 

Maruan Yassir – Lübnan Bürosu Şefi
Mervan Yassir, Parlamento üyelerinin seçimine tatmin edici seviyede ulaşmak için Lübnanlı seçmenlere yardım etmek amacıyla hazırlanan broşürlerin hazırlayıcısı ve üreticisidir.

 

Mustafa Necefizade – Afganistan Bürosu Şefi
Mustafa Necefizade, Kuzey Afganistan'da Mәzari-Şerif kentinde yaşayan Afganistanlı gazeteci. O, yerel ve uluslararası medyaya Afganistan'ın çeşitli konuları ile ilgili röportajlar hazırlamıştır.

 

Rita Ariani Widiadana – Endonezya Bürosu Şefi
Rita Ariani Widiadana, Endonezya'da yaygın İngilizce yayın yapan Jakarta Post gazetesinin yardımcı editörü. O, gazetecilikte çok büyük deneyime sahiptir.

 

Ferdous Ahmad Bhuiyan – Bangladeş Bürosu Şefi
Ferdous, Dakka’da yetkili emektar gazeteci. Bangladeş'in önemli gazetelerinde 25 yıldan fazla tecrübeye sahip. O yerel ve uluslararası konularda uzman.

 

Jerry Nelson – Güney Amerika Bürosu Şefi
Jerry Nelson Arjantin'de yaşayan kameraman gazeteci. Onun fotoğrafları güçlü mesaj ve bilgi içeriyor.

 

Racelma Kaci – Kuzey Afrika Bürosu Şefi
Racelma önde gelen araştırmacı gazetecidir ve Kuzey Afrika'da kabile liderleri, memurlar, etkinlik organizatörleri ve diğerleri arasında güvenli kaynakalara sahip.

 

Laura Pavesi – İtalya Bürosu Şefi
Laura Pavesi, İtalya'da yaşayan araştırmacı muhabir ve gazeteci. İnsan hakları ve çete suçları dahil çeşitli konuları İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca aydınlatıyor.

 

Arison Tamfu – Orta Afrika Bürosu Şefi
Arison Orta Afrika'da, Kamerun'da çalışan, çok sayıda ödül sahibi olan gazetecidir. Gazetecilikde on yılı aşkın deneyimiyle o, Afrika'da ve Güney Amerika'da düzenlenen temel uluslararası etkinlikleri aydınlatmıştır.

 

Dimitris Papageorgıou – Birleşik Krallık Bürosu Şefi
Dimitris.ş 2010 yılından gazeteci olarak çalışıyor. Dimitris, günümüzde City Üniversitesi'nde Siyasal İletişim üzre eğitim aldığı Londra kentinde yaşıyor. O, siyasi ve araştırmacı röportajlar konusunda uzman.

 

Rafael Leal-Arcas – İngiltereli bağımsız uzman
AB Uluslararası Ekonomi Hukuku Programında Jean Monnet Kürsü üyesi sahibi, Avrupa ve Uluslararası Ekonomi Hukuku Profesörü ve Londra Queen Mary Üniversitesi Ticari Hukuk Araştırmaları Merkezi öğretim üyesidir. Rafael Leal-Arcas, uluslararası hakemli dergilerde 6 kitap ve 130'dan fazla akademik yazının yazarıdır.

 

KÜNYE
DEĞERLERİMİZ
MİSYONUMUZ
HEDEFİMİZ
BİZ KİMİZ?
TEMASLARIMIZ

'); $('#subsForm').fadeOut(); } else { $('#subsResult').html('
'+message+'
'); } } ); }); });